Copii răniți grav după ce tiroliana din parcul de distracții s-a rupt. Medicii au intervenit imediat

Copii răniți grav după ce tiroliana din parcul de distracții s-a rupt. Medicii au intervenit imediat. Unde s-a întâmplat și în ce stare sunt copiii?
Copii răniți grav după ce tiroliana din parcul de distracții s-a rupt. Medicii au intervenit imediat. Unde s-a întâmplat și în ce stare sunt copiii?
Copii răniți după ce tiroliana s-a stricat
Două fete şi doi băieţi au suferit multiple traumatisme, după ce s-a rupt cablul unei tiroliene pe care se aflau, într-un parc de distracţii din judeţul Hunedoara.
Patru copii, cu vârstele între 7 şi 11 ani, au suferit mai multe traumatisme după ce cablul unei tiroliene din parcul de distracţii Dinosaur World Transylvania, din comuna Râu de Mori, s-a rupt iar victimele au căzut la pământ de la circa 2,5 înălţime, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Hunedoara.
Citeşte şi: Bebeluşii care se uită la televizior au un risc mai mare de a fi diagnosticaţi cu autism (studiu)
"În parcul de distracţii Dinosaur World Transylvania, din comuna Râu de Mori, a avut loc un accident în urma căruia patru minori - doi băieţi şi două fete - au suferit traumatisme prin cădere de la înălţime. Din primele informaţii, s-a rupt cablul tirolienei iar cei patru copii au căzut de la o înălţime de 2-2,5 metri", a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Hunedoara, Lucian Morogan.
La faţa locului s-au deplasat un elicopter SMURD de la Caransebeş şi trei ambulanţe pentru a prelua victimele şi a le transporta la spital.
Citește și: Expert în Educație despre temele elevilor: ”Când utilizezi doar sancțiunea, încurajezi frauda”
Un băiat de 7 ani a fost preluat de elicopterul SMURD şi transportat la Spitalul Municipal Hunedoara. Alţi doi copii au fost transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă Deva şi cel de-al treilea primeşte îngrijiri medicale la Spitalul Municipal Hunedoara.