Ce se întâmplă dacă arunci resturi alimentare în toaletă? Cât de periculos să scurgi ulei de gătit în WC?
Deoarece resturile alimentare pot emana un miros urât după câteva zile petrecute în coșul de gunoi, poate fi tentant să le arunci pur și simplu în toaletă, ca să nu mai ai de-a face cu ele. Dar acest lucru poate crea o mare mizerie.
De fapt, aruncarea lucrurilor nepotrivite în canalizare este una dintre principalele cauze care pot deteriora instalația sanitară din casa ta.
Țevile tale sunt concepute să facă față deșeurilor umane, hârtiei igienice și puțin altceva. Deși probabil poți scăpa uneori cu o firimitură sau două, țevile din toaletă nu sunt suficient de mari pentru a face față unei farfurii întregi de resturi de mâncare. Resturile se pot bloca în țevi, provocând înfundarea repetată a toaletei și ducând la reparații costisitoare pe termen lung.
Și, deși nu este recomandat să arunci în toaletă niciun fel de mâncare, anumite alimente pot provoca înfundări grave. Printre acestea se numără bucățile dure, precum oasele și miezul de mere, cerealele și orice conține grăsimi sau uleiuri.
Ce se întâmplă când arunci mâncare în toaletă
Pe scurt, aruncarea resturilor alimentare în toaletă poate duce la o situație cu adevărat, hm, de rahat. În timp ce deșeurile umane se scurg mai mult sau mai puțin ușor, alimentele pot conține ulei, grăsime, amidon și fibre — toate substanțe care nu se descompun bine în apă.
Orice conține ulei și grăsime se poate îngroșa și solidifica în interiorul conductelor de canalizare, iar cerealele precum orezul și ovăzul se vor umfla pe măsură ce absorb apa, ceea ce le face și mai susceptibile să blocheze conductele.
Și, contrar credinței populare, multe tipuri de deșeuri alimentare, precum oasele, cojile de banană și legumele cu frunze verzi, pot dura ani de zile să se descompună în afara unui mediu adecvat de compostare — așa că nu poți presupune că se vor descompune pur și simplu în țevile tale.
Înfundarea conductelor de canalizare personale este deja o adevărată pacoste, deoarece reparațiile pot fi costisitoare. Dar dacă torni grăsime de gătit în toaletă, aceasta se poate combina cu alte resturi pe măsură ce se întărește. În cel mai rău scenariu: în cele din urmă, ar putea deveni parte a unui așa-numit „fatberg”, capabil să blocheze un întreg sistem de canalizare și să ducă la pericole pentru sănătatea publică și mediu.
În plus, întrucât instalațiile de tratare a deșeurilor nu sunt concepute pentru a descompune resturile alimentare, acest obicei poate, în cele din urmă, să deterioreze utilajele, afectând întregul sistem al orașului.
Ce să faci cu resturile alimentare în schimb
Dacă ai norocul să ai o chiuvetă de bucătărie echipată cu un tocător de deșeuri, acesta poate gestiona majoritatea deșeurilor alimentare, deși tot ar trebui să eviți să torni grăsime sau ulei în canalizare sau să-l înfigi cu bucăți mai dure, precum oase și zaț de cafea. O altă opțiune este să scoți gunoiul mai des, la fel ca și păstrarea resturilor cu miros puternic într-o pungă de plastic în congelator până în ziua colectării gunoiului.
Aceasta este o altă strategie inteligentă de gestionare a deșeurilor alimentare. Pentru a afla dacă zona ta dispune de un sistem de compostare, consultă site-ul oficial al localității tale. Dar poți să-ți întreții propriul compost acasă, chiar dacă ai un spațiu exterior limitat.
O modalitate durabilă de a elimina resturile alimentare — deși există câteva lucruri pe care nu ar trebui să le adaugi niciodată în grămada de compost — aceasta îmbogățește solul, reduce emisiile de metan și poate contribui chiar la combaterea schimbărilor climatice. Sursa AICI