Premier League: Echipa lui Radu Drăgușin a pierdut la Newcastle. Cine a marcat?

DE Vlad Alexandru | Actualizat: 01.09.2024 - 18:53
Premier League: Echipa lui Radu Drăgușin a pierdut la Newcastle - Foto: Profimedia Images (rol ilustrativ)
Radu Drăgușin - Foto: Facebook/ Radu Drăgușin (imagine ilustrativă)

Echipa engleză Tottenham, cu Radu Drăguşin titular, a pierdut cu Newcastle. Pe de altă parte, Chelsea a făcut egal cu Crystal Palace

Echipa engleză Tottenham Hotspur, cu Radu Drăguşin titular, a pierdut duminică, în deplasare, cu Newcastle United, scor 1-2. Chelsea şi Crystal Palace au încheiat la egalitate, 1-1.

Newcastle a deschis scorul în minutul 37 al meciului cu Tottenham, din etapa a treia. Harvey Barnes a înscris pentru gazde şi la pauză a fost 1-0 pentru Newcastle. Londonezii au egalat în minutul 56, prin autogolul lui Dan Burn, iar gazdele au înscris golul victoriei în minutul 78, când Alexander Isak a trimis în plasă din pasa lui Jacob Murphy.

Newcastle s-a impus cu 2-1 şi are 7 puncte, ocupând locul 4, în timp ce Tottenham are 4 puncte, şi e pe 10. Fundaşul român Radu Drăguşin a fost integralist la Tottenham şi a fost notat cu 7,1 de site-ul de specialitate, Sofascore.

Citeşte şi: Ce a făcut Radu Drăguşin, în al doilea meci la rând, ca titular, la Tottenham

Într-un alt meci al etapei a treia, Chelsea a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu Crystal Palace. Nicolas Jackson a deschis scorul pentru gazde, în minutul 25, iar Eberechi Eze a egalat pentru Palace, în minutul 53. Chelsea este pe 11, cu 4 puncte. Crystal Palace se află pe locul 16, cu primul punct câştigat în acest sezon.