Poli Iași învinge pe Astra Giurgiu și nu mai e pe ultimul loc. Deocamdată

DE Andrei Mocanu | Actualizat: 02.05.2021 - 17:28

Politehnica Iași a învins, duminică, în deplasare, echipa Astra Giurgiu, în etapa a V-a a play-out-ului Ligii I.

Rămași în zece oameni, ieșenii au reușit să bifeze victoria ce scoate provizoriu echipa de pe ultimul loc al campionatului.

Onea (Poli Iași) a marcat cu un şut puternic primul gol al pertidei, în minutul 22. Passaglia a făcut 2-0 pentru ieșeni în minutul 34, potrivit Hotnews.

Valentin Gheorghe a redus din diferență pentru giurgiuveni în minutul 76, în timp ce Poli Iași a rămas în 10 oameni cu mai puțin de 10 minute rămase de joc, după eliminarea lui Platini.

Astra nu a reușit să marcheze în superioritate, iar ieșenii au obținut o victorie importantă în economia play-out-ului.