Gigi Becali a „tunat și fulgerat” după FCSB-Farul 1-1: „A pierdut tot! S-ar putea să nu-l mai vedem”

DE Daniel Toșa | Actualizat: 06.02.2024 - 14:19
Gigi Becali a „tunat și fulgerat” după FCSB-Farul 1-1 - Foto: Profimedia images

Gigi Becali a „tunat și fulgerat” după FCSB-Farul 1-1. Patronul FCSB-ului, Gigi Becali a izbucnit, luni seară, la adresa unuia dintre fotbaliștii săi după șemi-eșecul cu Farul lui Gică Hagi de pe Național Arena.

Gigi Becali a „tunat și fulgerat” după FCSB-Farul 1-1. În ultimul meci din etapa a 24-a a SuperLigii României, FCSB a remizat cu Farul Constanța, scor 1-1, după ce „marinarii” au reușit egalarea în ultimul moment în prelungirile partidei dintr-o lovitură de la 11 metri.

Gigi Becali a „tunat și fulgerat” după FCSB-Farul 1-1

Liderul Superligii a început în forță meciul cu Farul Constanța, cu multe ocazii și faze periculoase la poarta „marinarilor”, însă prima repriză s-a încheiat așa cum a început (0-0).

În debutul celei de-a doua repriză, FCSB-ul a deschis scorul prin Alhassan în minutul 55. Trei minute mai târziu, Farul a marcat prin golul lui Munteanu, însă reușita a fost anulată pe motiv de offside.

Ocaziile au alternat de la o poartă la cealaltă, iar pe final, chiar în prelungirile partidei, Farul a reușit „imposibilul” și a egalat la ultima fază după un penalty executat cu succes de Larie.

Cine e fotbalistul luat „la ochi” de Bacali?

Chiar dacă acest semi-eșec meține FCSB-ul pe primul loc, patronul echipei a „tunat și fulgerat” la adresa Luis Phelipe, care a început ca titular, însă a fost schimbat cu Florinel Coman în debutul reprizei a doua.

Becali a fost nemulțumit de prestația lui Phelipe, afirmând că acesta "a pierdut toate mingile" și a dat impresia că se „distrează” în loc să fie concentrat pe joc.

„Dacă nu-și revine... cred că m-am înșelat. Păi repede, dau milioane ca să mă joc? Luis Phelipe a pierdut toate mingile, el crede că e la distracție. Băi, aici ești la fotbal, nu la distracție, vrea el să dea printre picioare...

Băi, nu ești la distracție. Cred că m-am înșelat cu el, s-ar putea să nu îl mai vedem. Poate îi mai dăm o șansă, nu renunț așa repede.”, a declarat Gigi Becali, la Fotbal Club, potrivit Digisport.ro.