FOTO&VIDEO Suporterii au aruncat cu un pantof în arbitru la meciul FC U Craiova 1948 – Farul

DE Alex Darvari | Actualizat: 29.08.2021 - 19:23
FOTO Suporterii au aruncat cu un pantof în arbitru la meciul FC U Craiova 1948 – Farul Constanța / pșrosport

Scene incredibile la meciul FC U Craiova 1948 – Farul Constanța (scor 1-1). Suporterii echipei oltene au aruncat în arbitrul tușier Marius Badea cu un pantof, iar acum echipa antrenată de Adrian Mutu riscă o sancțiune grea.

Un clip video publicat inițial pe Tik Tok și preluat de Oltenia TV arată cum un suporter de la Tribuna a II-a a stadionului din Craiova se descalță și aruncă cu unul dintre pantofi direct în arbitrul asistent Marius Badea, arată prosport.ro.

Pantoful l-a nimerit în spate pe tușier, însă s-a uitat la obiectul care l-a lovit doar atunci când situația din joc i-a permis, fără a le reproșa fanilor nimic.

S-a aruncat cu pantoful după arbitru la FC U Craiova 1948 – Farul Constanța

Sursa citată precizează că oltenii ar putea avea terenul suspendat dacă momentul a fost consemnat în raportul arbitrului Ionuț Coza.

Video AICI

FC U Craiova 1948 și Farul Constanța au remizat în etapa a 7-a a Ligii 1. Gazdele au deschis scorul imediat după pauză prin Claudiu Bălan, care a profitat de o eroare a lui Alexi Pitu.

Constănțenii au forțat egalarea și au reușit, în cele din urmă să marcheze în minutul 81. Adrian Petre a luat încrezător mingea și a transformat de la punctul de la 11 metri un penalty acordat corect de arbitrul Ionuț Coza.