FOTO Cea mai frumoasă tânără care face culturism e din România. A devenit campioană mondială

DE Alex Darvari | Actualizat: 23.10.2022 - 11:05
Maria, în mijloc - FOTO: FB, Federația de Culturism și Fitness

Maria Sava a cucerit aurul la Campionatul Mondial de fitness din Coreea de Sud. Culturiștii din România au făcut furori la Mondialul din această toamnă. Sportivii noștri au câștigat medalii pe bandă rulantă la diverse probe, în frunte cu aurul cucerit de Maria.

Maria Sava a cucerit aurul la Campionatul Mondial de fitness din Coreea de Sud. Culturiștii din România au făcut furori la Mondialul din această toamnă. Sportivii noștri au câștigat medalii pe bandă rulantă la diverse probe, în frunte cu aurul cucerit de Maria.

La turneul din Coreea de Sud, Raluca Velea a cucerit bronzul la „Women’s Artistic Fitness Up to 163 cm”, Lucian Popa a terminat pe locul 3 la categoria „Men’s Fitness Open”, Raluca Biro a devenit vicecampioană la „Women’s Physique Open”. Raluca Velea a concurat și la proba „Junior Women’s Artistic Fitness 16-23 Years Open”, obținând medalia de argint.