Dinamo este ca și promovată în Superligă după meciul fantastic cu FC Argeș. Ce primă au fotbaliștii

DE Ștefan Cristian | Actualizat: 29.05.2023 - 23:56
Suporteri Dinamo. (Poză cu rol ilustrativ. Foto: Facebook / Dinamo)

Dinamo este cu un picior în Superliga după victoria clară în turul meciului de baraj cu FC Argeș, 6-1.

Echipa din Ștefan cel Mare a avut un început furtunos de partidă. După 40 de minute, dinamoviștii conduceau cu 4-0, un scor incredibil pentru toată lumea.

Primă mare pentru promovare

Dinamo a mai punctat în repriza a doua de două ori, dar a și primit un gol, astfel că rezultatul final a fost de 6-1 în favoarea lor. Se anunță un retur liniștit pentru câinii roșii care după numai un an sunt aproape promovați în Superliga.

Fotbaliștii dinamoviști au promisă o primă în valoare de 100 000 de euro pentru promovare.

Meciul retur se joacă, sâmbătă, la Pitești.