Ce le-a spus Hagi la pauză jucătorilor săi de au reușit să întoarcă scorul cu FCSB

DE Ștefan Cristian | Actualizat: 22.05.2023 - 10:09
Gică Hagi. (Poză cu rol ilustrativ. Foto: Facebook / Farul)

Farul a reușit să întoarcă scorul după pauză în meciul cu FCSB și să câștige titlul în Superliga. Fotbaliștii constănțeni au dezvăluit ce le-a spus Hagi în repriza a doua.

FCSB a marcat repede două goluri în primele minute ale meciului și nimeni nu mai credea că Farul poate să revină și să câștige partida.

Dezvăluirile lui Nedelcu

Ce părea incredibil la un moment s-a întâmplat în repriza a doua. Băluță și Louis Munteanu au marcat pentru Farul și au întors rezultatul de la 1-2 la 3-2 și astfel, constănțenii sunt campionii României.

Dragoș Nedelcu a dezvăluit la finalul meciului ce le-a spus Hagi la pauză.

”A fost una dintre cele mai liniștite pauze, de când sunt eu la echipa asta. Ne-a spus să ne continuăm finalul de primă repriză.

Eu cred că am intrat bine în joc. Ne-a spus să continuăm că o să vină, știa că va veni această victorie”, a spus Nedelcu la Digi Sport, la finalul meciului.

Farul este noua campioană din Superliga după 3-2 cu FCSB și va participa în tururile preliminare din Champions League.