AC Milan a bătut Monza cu 4-1. Portarul român Ciprian Tătăruşanu a dat pasă de gol

DE Răzvan Nicolae | Actualizat: 23.10.2022 - 10:16
Ciprian Tătăruşanu / Foto: Profimedia

Echipa italiană AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu titular, a învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa Monza, într-un meci al etapei a 11-a din Serie A. Portarul român al lui Milan, Ciprian Tătăruşanu, a dat pasa la deschiderea scorului.

AC Milan s-a impus cu scorul de 4-1, prin golurile reuşite de Brahim Diaz (minutele 16 şi 41), Divock Origi (min. 65) şi Rafael Leao (min. 84). Pentru Monza a înscris Filippo Ranocchia, în minutul 70.

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost integralist şi a oferit pasa de gol în minutul 16, atunci când Brahim Diaz a deschis scorul.

AC Milan a urcat pe locul secund în clasament, cu 26 de puncte.