Manevrele sunt suspendate în toate porturile maritime, din cauza condițiilor meteorologice vitrege
Centrul Infotrafic a anunţat că manevrele sunt suspendate în toate porturile maritime, din cauza condițiilor meteorologice vitrege din aceste momente.
Centrul Infotrafic al Poliției Române a anunțat vineri seara că în județul Constanța manevrele sunt suspendate în toate porturile maritime din cauza condițiilor meteorologice.
Potrivit unui comunicat de presă, la ora 20:00, nu erau semnalate drumuri naționale sau autostrăzi cu circulația oprită ca urmare a vreunui eveniment rutier sau a condițiilor meteo nefavorabile.
Manevrele sunt suspendate în toate porturile maritime
'Sunt semnalate precipitații sub formă de ploaie, carosabilul este umed și vizibilitatea în trafic este bună pe întreg tronsonul kilometric al autostrăzii A1 București - Pitești și pe tronsonul kilometric 10 - 64 al autostrăzii A2 București - Cernavodă, unde sunt și intensificări puternice ale vântului.
Pe autostrăzile A3 București - Brașov și A7 Ploiești - Adjud se circulă în condițiile unui carosabil umed, fără precipitații', a precizat Centrul Infotrafic, conform Agerpres.
Citeşte şi: Alertă nouă de vreme rea de la meteorologi: Zăpadă, polei, vânt puternic și ger. Care sunt zonele afectate?
La ora 20:00, la nivelul județelor aflate sub cod galben de atenționare meteorologică, ce vizează intensificări ale vântului, precipitații însemnate cantitativ, ghețuș, polei, ninsori, viscol, strat de zăpadă, din centrul, sudul și estul țării, sunt semnalate precipitații sub formă de ploaie.
Citeşte şi: METEO Alertă de vreme rea, în România. Raed Arafat a convocat o ședință de urgență la sediul MAI
Carosabilul este umed în județele Argeș, Călărași, Dâmbovița, Giurgiu, Ilfov, Olt, Teleorman, precum și în București, mai informează comunicatul.
Nu sunt înregistrate blocaje de trafic feroviar.