duminică 05 octombrie
EUR 5.0889 USD 4.3349
Abonează-te
Newsweek România

SURPRIZĂ la Caraș Severin: Romeo Dunca a pierdut cursa pentru CJ. Învins de Silviu Hurduzeu

Data publicării: 10.06.2024 • 10:57 Data actualizării: 10.06.2024 • 11:02
Romeo Dunca a pierdut alegerile la CS - Foto: facebook/ Romeo Dunca
Romeo Dunca a pierdut alegerile la CS - Foto: facebook/ Romeo Dunca
Silviu Hurduzeu (PSD) - Foto: Facebook./ Silviu Hurduzeu
Silviu Hurduzeu (PSD) - Foto: Facebook./ Silviu Hurduzeu

Silviu Hurduzeu (PSD) l-a învins pe liberalul Romeo Dunca la preşedinţia Consiliului Judeţean Caraş-Severin. Diferența dintre cei doi ar fi fost de 10 puncte.

Social-democratul Silviu Hurduzeu este noul preşedinte al Consiliului Judeţean Caraş-Severin, conform numărătorii paralele a partidelor politice, în urma alegerilor locale de duminică.

SURPRIZĂ la Caraș Severin. Romeo Dunca a pierdut cursa pentru CJ. Învins de Silviu Hurduzeu

Potrivit numărătorii paralele a voturilor, diferenţa între Hurduzeu şi Romeo Dunca, actualul preşedinte al CJ Caraş-Severin a fost de 10 procente.

Citește și: Care sunt viitorii europarlamentari ai României? Alianța PSD-PNL a obținut un scor record

Primarul municipiului Reşiţa, Ioan Popa, care a fost reales în funcţie în vorma votului de duminică, s-a dus la sediul PSD Caraş-Severin pentru a-l felicita pe Hurduzeu pentru victoria obţinută.

Silviu Hurduzeu a mai fost în trecut preşedinte al CJ Caraş-Severin, iar în prezent este deputat din partea PSD, conform news.ro.

.

Silviu Hurduzeu - foto: Facebook

”Din păcate slaba prezență la vot în Caraș-Severin ar putea să trimită județul înapoi, în mâinile celor de la care a fost recuperat în 2020. Reșița, penultimul loc în clasament ,în fata Vasluiului.

Citește și: Un „traseist”, conspiraționist care a economisit 600.000 €, primul pe lista AUR la europarlamentare

Comunele campioane la prezență : Zorlențu Mare, Păltiniș, Brebu Nou . Adică exact acolo unde numărul de flotanti fără case e aproape sau mai mare decât cel al localnicilor . Care se vor regăsi în situația dezastruoasă ca vecinii lor de o zi, să le hotărască viitorul”, a scris Romeo Dunca pe Facebook.

Mai multe articole din secțiunea Politică

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră