Sistemul de pensii nu este sustenabil. Avem un deficit de miliarde de lei care se adâncește an de an. Există o soluție pentru ca viitorii pensionari să poată obține un bonus la pensie important. Pentru asta trebuie să cotizeze lunar o sumă de bani. Nu foarte mare.