Echipa masculină de sabie a României a obținut medalia de argint la Campionatele Europene de scrimă de la Antony (Franța), după ce a fost învinsă în finală de Ungaria, cu 45-43.
Echipa masculină de sabie a României a obținut medalia de argint la Campionatele Europene de scrimă de la Antony (Franța), după ce a fost învinsă în finală de Ungaria, cu 45-43.
Românca Alexandra Adoch, în vârstă de 16 ani, a câștigat medalia de argint la floretă, la Campionatele Europene de scrimă pentru cadeți 2026.
România a obținut argintul atât la patru rame masculin, cât și la patru rame feminin, la Mondialele de canotaj de la Shanghai.
Ce gest neașteptat! De ce i-a retras Țiriac mașina de 25.000 € făcută cadou unei campioane olimpice? După cum deja știe toată lumea, Ion Țiriac le-a oferit mașini sportivilor care au adus acasă medalii de la Jocurile Olimpice de la Paris.