Polițiștii de frontieră din cadrul Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră, în cooperare cu omologii bulgari, au depistat paisprezece cetățeni din Irak care au încercat să intre ilegal în România ascunși într-un TIR.
Polițiștii de frontieră din cadrul Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră, în cooperare cu omologii bulgari, au depistat paisprezece cetățeni din Irak care au încercat să intre ilegal în România ascunși într-un TIR.
21 de migranți au fost prinși în timp ce încercau să ajungă în spațiul Schengen ascunși într-un TIR de marfă. Aceștia se urcaseră în camion dintr-o parcare în Bulgaria.