Cifrele venite de la Comisia Europeană arată că România va chelui în următorii ani mult mai mult decât își permite. Pentru a nu colapsa, e nevoie de reducerea masivă a cheltuielilor. Cu pensiile se cheltuiesc azi 158.000.000.000. Și de aici trebuie tăiat într-un fel sau altul.