Leonard Bărăscu este șeful SANITAS, sindicat care protestează azi pentru că legea salarizării reduce salariile din domeniul sănătății. Bărăscu nu are de ce să se plângă - are venituri de 1.000.000 de lei net din 6 surse bugetare.
Leonard Bărăscu este șeful SANITAS, sindicat care protestează azi pentru că legea salarizării reduce salariile din domeniul sănătății. Bărăscu nu are de ce să se plângă - are venituri de 1.000.000 de lei net din 6 surse bugetare.
Liderul SANITAS, Leonard Bărăscu, declara în ultima declarație de avere publică venituri de 17.000 de euro. El amenință cu greva dacă Bolojan se atinge de salariile medicilor. Salariile medicilor au crescut de 3 ori față de nivelul de acum 10 ani.
Sindicatele se implică în jocurile politice, iar asta o demonstrează CNSRL Frăția care, în 2019, a semnat o alianță cu PSD, iar acum amenință guvernarea cu proteste.