duminică 26 octombrie
EUR 5.0835 USD 4.3789
Abonează-te
Newsweek România

VIDEO Un gălățean recalcitrant a fost imobilizat de polițiști cu spray paralizant

Data publicării: 03.05.2020 • 12:20 Data actualizării: 03.05.2020 • 12:20

Scandal sâmbătă seara într-un bloc din Galaţi. Un bărbat de 32 de ani a refuzat să se legitimeze, deşi era împreună cu mai multe persoane, departe de domiciliul său, scrie Digi24.ro.

Câteva minute, individul s-a certat cu poliţiştii, iar aceștia au folosit spray lacrimogen pentru a-l potoli. Scandalul a avut loc în cartierul Micro 40. Mai multe persoane erau adunate în scara blocului. Doi polițiști aflați în patrulare l-au văzut și le-au cerut să se legitimeze. În acel moment, bărbatul a devenit recalcitrant.

Polițiștii au folosit spray-ul lacrimogen pentru a-l imobiliza. Bărbatul a fost dus apoi, încătușat, la secția de poliție. Acolo s-a stabilit că locuiește la o altă adresă decât cea la care a fost găsit.

Bărbatul a primit o amendă de 5.000 de lei pentru nerespectarea ordonanței militare nr. 3 și cu încă 1.500 de lei pentru refuz de legitimare și tulburarea liniștii publice.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România

Newsweek România Ultima oră

Newsweek România
Ultima oră