sâmbătă 06 septembrie
EUR 5.0787 USD 4.3463
Abonează-te
Newsweek România

Un copil a lovit cu briceagul în abdomen un bărbat care voia să aplaneze un conflict

Data publicării: 02.07.2023 • 14:14 Data actualizării: 03.07.2023 • 08:45
Un copil a lovit cu briceagul în abdomen un bărbat care voia să aplaneze un conflict - Foto: news.ro / Rol Ilustrativ
Un copil a lovit cu briceagul în abdomen un bărbat care voia să aplaneze un conflict - Foto: news.ro / Rol Ilustrativ

Un bărbat în vârstă de 41 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a încercat să aplaneze un conflict pe o stradă din Rovinari, judeţul Gorj.

Agresorul este un tânăr în vârstă de 16 ani care l-a lovit pe bărbat cu un briceag, în abdomen. Acesta a fost reţinut, potrivit news.ro

Incidentul a avut loc sâmbătă, 1 iulie, pe Aleea Şcolii din oraşul Rovinari.

Un copil a lovit cu briceagul în abdomen un bărbat care voia să aplaneze un conflict

„La data de 1 iulie a.c., poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Rovinari au fost sesizaţi prin apel 112, de un bărbat din oraşul Rovinari, cu privire la faptul că a fost lovit cu un obiect tăietor-înţepător.

Poliţiştii s-au deplasat la faţa locului, stabilind că apelantul, în timp ce se deplasa pe Aleea Şcolii din oraşul Rovinari, împreună cu alţi doi bărbaţi, de 32 şi 37 de ani, s-ar fi întâlnit cu alte trei persoane, un tânăr de 16 ani, o femeie de 40 de ani şi un bărbat de 33 de ani. Pe fondul unui conflict spontan, bărbatul de 41 de ani ar fi intervenit să-i despartă, moment în care acesta a fost lovit cu un briceag de tânărul de 16 ani. Bărbatul a primit îngrijiri medicale”, a transmis, duminică Poliţia judeţeană Gorj.

Citește și: Cum a ajuns un om al străzii să joace alături de Dinică și Nicolaescu într-un film iubit de români

Surse judiciare au precizat pentru News.ro că femeia de 40 de ani şi unul dintre bărbaţii care îl însoţeau pe bărbatul lovit cu briceagul se cunoşteau, aveau neînţelegeri mai vechi şi s-au luat la ceartă pe stradă. Cei doi care îl însoţeau pe bărbat au încercat să aplaneze conflictul, moment în care tânărul de 16 ani, nemulţumit de gestul lor, a folosit briceagul. Băiatul nu este fiul femeii.
Acesta a fost reţinut, în cursul zilei de duminică, sub acuzaţia de lovire sau alte violenţe şi portul sau folosirea de obiecte periculoase.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră