duminică 05 octombrie
EUR 5.0889 USD 4.3349
Abonează-te
Newsweek România

Colonelul Derioiu, noul șef al Spitalului Suceava: „Rezistăm, deocamdată suntem bine”

Data publicării: 10.04.2020 • 08:51 Data actualizării: 10.04.2020 • 09:59
Colonelul Derioiu Foto: Direcția Medicală a M.Ap.N.
Colonelul Derioiu Foto: Direcția Medicală a M.Ap.N.

Noul director al Spitalului Suceava, colonelul Daniel Derioiu, a explicat, într-un interviu publicat pe pagina de Facebook a Ministerului Apărării Naționale (MApN) că, alături de echipa sa, „muncește de dimineața până seara târziu”.

„Rezistăm, deocamdată suntem bine, suntem plini de adrenalină, muncim de dimineața până seara târziu în aceste combinezoane de protecție pe care le purtăm pentru a fi protejați în mediul contaminat.

Urmează acum să intrăm în zona secțiilor care găzduiesc pacienți contagioși, să facem recunoașteri pentru noi circuite epidemiologice, pentru a implementa aceste circuite în cursul zilei de astăzi.

Din tura următoare dorim să facem ca acest spital să redevină funcțional, pentru că pacienții și sucevenii se uită la noi cu speranță și nu dorim să le amăgim așteptările”, a precizat noul manager al Spitalului Județean Suceava.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră