vineri 03 iulie
EUR 5.2359 USD 4.5875
Abonează-te
Newsweek România

A sărit în aer o fabrică de mase plastice din Năvodari. O persoană rănită, pompierii intervin

Data publicării: 03.07.2026 • 11:30
Pompieri- Foto ISU B- IF (rol ilustrativ)
Pompieri- Foto ISU B- IF (rol ilustrativ)

La o fabrică de mase plastice din Năvodari a avut loc o explozie puternică. Potrivit primelor informații, o persoană rănită, pompierii intervin. Intervenţia pompierilor este în plină desfăşurare.

O explozie s-a produs, vineri, 3 iulie 2026, la o fabrică de mase plastice de pe strada Luminei, nr. 7, din Năvodari, iar în urma deflagraţiei un bărbat de 48 de ani a fost rănit, suferind traumatisme şi escoriaţii la nivelul feţei.

Citește și: O biserică din lemn, veche de peste 300 de ani, distrusă de un trăsnet. S-a făcut scrum

A sărit în aer o fabrică de mase plastice din Năvodari. O persoană rănită, pompierii intervin

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea au anunţat, vineri, că, la o fabrică de mase plastice din Năvodari, a avut loc o explozie care nu a fost urmată de incendiu.

În urma evenimentului, un bărbat a fost rănit. Acesta era conştient, cooperant, având multiple traumatisme şi escoriaţii la nivelul feţei. Victima primeşte îngrijiri medicale la faţa locului.

Citește și: VIDEO Incendiu puternic, în Portul Agigea. Locuitorii din zonă, avertizaţi prin RO-Alert. Ce s-a întâmplat?

Intervenţia echipajelor la faţa locului este în plină desfăşurare.

După îndepărtarea pericolului, pompierii vor încerca să stabilească de la ce s-a produs deflagraţia. 

Mai multe articole din secțiunea Actualitate
Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră