Surpriza secolului: Argentina - Arabia Saudită 1-2, la Mondial. Messi a deschis scorul în minutul 10

DE Alex Darvari | 22.11.2022 - 14:07
Messi - FOTO: PROFIMEDIA

Arabia Saudită a reușit un rezultat uluitor cu Argentina, echipa condusă din teren de Messi. Argentina avea o cotă atât de mică la pariuri încât, spre norocul pariorilor, nu merita să o iei pe bilet.

Argentina a deschis scorul prin Messi din penalty în minutul 10 și a avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 29. Arabia Saudită a egalat după pauză în numai 5 minute (48 și 53).

Arabia Saudită avea cotă imensă 20/1 pentru o victorie.

Echipele de start

Argentina: E. Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico – Alejandro Gomez, Paredes, De Paul – Messi, Lautaro Martinez, Di Maria

Rezerve: Armani, Rulli – Foyth, Montiel, Pezzella, Acuna, Alvarez, Palacios, Correa, Almada, Guido Rodriguez, Mac Allister, Dybala, E. Fernandez, Lisandro Martinez
Selecționer: Lionel Scaloni

Arabia Saudită: Al-Owais – Al-Bulayhi, Abdulhamid, Al-Shahrani, Altambakti – Al-Malki, Al-Dawsari, Al-Shehri, Kanno – Al-Faraj, Al-Brikan

Rezerve: Al-Yami, Al-Aqidi, Al-Ghannam, Madu, Al-Amri, Al-Burayk, Otayf, Al-Hassan, Al-Naji, Al Abid, Bahbri, Al-Obud, Al-Dawsari, Asiri, Sharahili
Selecționer: Hervé Renard

Stadion: Lusail
Arbitru: Slavko Vincic (Slovenia)