VIDEO Sassuolo e noua senzaţie din Serie A. A învins liderul Inter Milano, chiar pe San Siro

DE Florin Budescu | Actualizat: 28.09.2023 - 10:30

Formaţia Sassuolo, din Emilia-Romagna, este noua senzaţie din Serie A. Echipa italiană Internazionale Milano a pierdut pe teren propriu, cu scorul de 1-2, în faţa Sassuolo, în etapa a 6-a din Serie A. La oaspeţi, a fost integralist românul Daniel Boloca.

Inter Milano a suferit prima înfrângere stagională, după ce a cedat acasă, cu 1-2, în faţa celor de la Sassuolo.

Milanezii au deschis scorul înainte de pauză, însă oaspeţii au rezolvat partida în numai zece minute şi, cu o victorie la limită, 2-1, au urcat pe locul 8, cu 9 puncte.

Sassuolo e noua senzaţie din Serie A

Inter rămâne lider, cu 15 puncte.

La Sassuolo, Daniel Boloca a fost integralist.

Rezultate din meciurile disputate miercuri în etapa a 6-a din Serie A, conform News.ro:

Citeşte şi: Daniel Boloca rupe lanţul, în Serie A. A blocat Juventus Torino, fiind factor dominant

Cagliari – AC Milan 1-3 (Luvumbo 29 / Okafor 40, Tomori 45, Loftus-Cheek 60);

Empoli – Salernitana 1-0 (Baldanzi 34);

Verona – Atalanta 0-1 (Koopmeiners 13);

Citeşte şi: Inter Milano a câștigat Supercupa Italiei. Au spulberat poarta lui AC Milan apărată de Tătăruşanu

Inter Milano – Sassuolo 1-2 (Dumfries 45+1 / Bajrami 54, Berardi 63);

Lazio – Torino 2-0 (Vecino 56, Zaccagni 75);

Napoli – Udinese 4-1 (Zielinski 19, penalti, Osimhen 39, Kvaratskhelia 74, Simeone 81 / Samardzic 8).