Nebunie în Liga 1. Sibiul înscrie în minutul 96. Dunărea Călărași retrogradează!

DE Octavia Constantinescu | Actualizat: 10.06.2019 - 12:54

FC Hermannstadt a câştigat dramatic, duminică, partida decisivă cu Dunărea Călăraşi, din ultima etapă a play-out-ului Ligii I Betano, scor 2-1, iar sibienii au terminat pe locul 12, care îi duce la baraj. Echipa lui Dan Alexa a retrogradat direct.

La finalul partidei de la Sibiu, Vasile Miriuţă, antrenorul gazdelor, s-a arătat extrem de mulţumit de elevii săi. Conduşi cu 1-0 cu şase minute înaintea finalului regulamentar şi văzuţi nevoiţi să învingă pentru a nu retrograda direct, sibienii au întors soarta partidei prin golurile lui Tsoumou (85) şi Lendric (90+6). Miriuţă a tras un semnal de alarmă conducerii cu privire la condiţiile pe care le are la dispoziţie la Hermannstadt, scrie ProSport.

FC Hermannstad va juca un mecid e baraj pentru rămânerea în prima ligă cu U Cluj.