Lionel Messi, vânat de un fan al Olympique Marseille, în timpul meciului

DE Edi Neagu | 25.10.2021 - 09:53
Fanul lui Olympique s-a apropiat de Messi, dar nu a fost agresiv. FOTO: Captură video

Meciul dintre Olympique Marseille și PSG a fost întrerupt câteva minute, pentru ca fanul celor din Marsilia să fie scos de pe teren.

Derbiul dintre Marseille și PSG (0-0) a fost unul cu o atmosferă apăsătoare, fanii de pe Velodrome reușind să le ofere rivalilor parizieni o primire neprietenoasă, potrivit hotnews.ro.

Lionel Messi a avut parte de un moment ireal spre finalul partidei, argentinianul trezindu-se flancat pe teren, în timpul unei acțiuni, de unul dintre suporterii gazdelor.

În minutul 73, o acțiune de atac a lui Messi a fost stopată de un fan al lui Marseille. Intrat fără mari probleme pe teren, suporterul a putut ajunge fără nicio emoție lângă Messi.

Jocul a fost întrerupt, iar respectivul suporter a fost scos de forțele de ordine de pe gazon.

S-a încheiat 0-0, dar sunt șanse destul de mari ca Marseille să primească sancțiuni după modul în care fanii săi s-au comportat la acest derbi din Ligue 1.