FABULOS. Manchester revine de la 0 – 2 și elimină PSG la Paris

DE Octavia Constantinescu | Actualizat: 07.03.2019 - 00:18

PSG câștigase, în primul tur, cu 2-0, la Manchester și era mare favorită pentru calificarea în sferturile Ligii Campionilor.

Înaintea jocului retur, de la Paris, Manchester avea cotă de 15/1 pentru calificare. În final, s-a terminat PSG - Manchester 1- 3 și calificare pentru englezi.

La Paris, Lukaku a deschis scorul pentru englezi după o pasă greșită dată de un jucător francez.

Bernat a egalat după o fază superbă.

Manchester intră în avantaj la pauză după ce Buffon a respins greșit o minge și Lukaku a înscris din nou.

La 2 – 1 pentru Manchester, francezii erau, în continuare calificați. PSG domina autoritar, având o posesie de 70%.

Deși mai aveau nevoie de un gol pentru calificare,  Manchester nu a avut nicio ocazie în a doua repriză. În ultimul minut de joc, un șut îl lovește în mână pe un apărător al lui PSG. Urmează cinci minute în care arbitru consultă imaginile apelând la VAR. Penalty. Rasford șut și gol!!!     ·

PSG - Manchester 1 -3 (în tur 2-0)

PSG: Buffon - Kehrer (Paredes 70), Thiago Silva, Kimpembe, Bernat - Veratti, Marquinhos - Dani Alves (Cavani 90+4), Draxler (Meunier 70), Di Maria - Mbappe ·        Rezerve: Areola - Paredes, Cavani, Meunier, Choupo-Moting, Kurzawa, Dagba ·

Manchester United: De Gea - Lindelof, Bailly (Dalot 36), Smalling, Shaw - Young, McTominay, Fred - Pereira (Chong 80), Lukaku, Rashford ·        Rezerve: Romero - Rojo, Dalot, Garner, Chong, Gomes, Greenwood