Incendiu la Autobaza STB Ferentari din București. Pompierii intervin cu 10 autospeciale
Un incendiu a izbucnit, vineri, la o hală din cadrul Autobazei STB Ferentari, de pe strada Pășunilor, din Sectorul 5 al Capitalei. La sosirea pompierilor, flăcările se manifestau în interiorul clădirii, iar fumul era foarte dens.
UPDATE: Pompierii informează că în urma incendiului a fost ars un autobuz aflat în interiorul halei.
Pompierii din cadrul ISU București-Ilfov intervin pentru stingerea incendiului izbucnit la o hală din incinta Autobazei STB Ferentari.
La sosirea primelor echipaje, incendiul se manifesta cu flacără deschisă în interiorul halei, cu degajări mari de fum și posibilitate de propagare.
Pentru stingerea focului au fost mobilizate 10 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD.
Potrivit primelor informații transmise de pompieri, hala are destinația de spălătorie.
La acest moment, nu au fost raportate victime.
Intervenția este în desfășurare, iar pompierii urmează să stabilească dacă incendiul a afectat și alte spații din incinta autobazei.
ISU București-Ilfov a precizat că misiunea este în dinamică și că vor fi transmise informații suplimentare pe măsură ce acestea vor fi disponibile.