duminică 05 octombrie
EUR 5.0889 USD 4.3349
Abonează-te
Newsweek România

Avocatul lui Buzatu, atacat de internauți pe Facebook. „Terminaţi-o, vă rog... Not funny!”

Data publicării: 30.09.2023 • 13:10 Data actualizării: 30.09.2023 • 13:10
Avocatul lui Buzatu, atacat de internauți pe Facebook. „Terminaţi-o, vă rog... Not funny!” - Foto: B1TV / imagine cu caracter iluststrativ
Avocatul lui Buzatu, atacat de internauți pe Facebook. „Terminaţi-o, vă rog... Not funny!” - Foto: B1TV / imagine cu caracter iluststrativ

Avocatul fostului preşedinte al CJ Vaslui Dumitru Buzatu, Daniel Atasiei, a scris pe Facebook, după ce instanţa a decis menţinerea fostului şef CJ Vaslui în arest. „Terminaţi-o, vă rog, cu urarea La mulţi ani şi ţie, dar şi clientului tău! Not funny!”

Avocatul fostului șef CJ Vaslui este atacat pe Facebook, după ce clientul său a rămas în arest. Acesta a transmis pe rețelele sociale un mesaj: „Terminaţi-o, vă rog, cu urarea La mulţi ani şi ţie, dar şi clientului tău! Not funny!”

Citește și: Cine e femeia prinsă alături de Buzatu la flagrant: „Nu era amanta lui. Mai degrabă era adoptată”

Mesaj după ce Buzatu a rămas în arest

Avocatul fostului preşedinte al CJ Vaslui Dumitru Buzatu, Daniel Atasiei, a scris pe Facebook, după ce instanţa a decis menţinerea fostului şef CJ Vaslui în arest, că nu s-a reuşit nici măcar un egal în disputa cu procurorii DNA, dar că va pregăti mult mai bine apărarea pentru runda următoare, informează news.ro.

Totodată, avocatul Atasiei le-a cerut prietenilor săi de pe Facebook, ca de ziua sa de naştere, să nu mai scrie mesajul „La mulţi ani şi ţie, dar şi clientului tău!” Avocatul lui Dumitru Buzatu a primit astfel de mesaje, dar ele nu apar în comentarii, fiind probabil şterse.

„Domnul Buzatu rămâne în continuare în arest! Aşa a decis Curtea astăzi. Nu e chiar cea mai grozavă veste pe care mi-o doream de ziua mea de naştere, dar asta e viaţa! Nu am reuşit să învingem, nu am reuşit nici măcar să scoatem un egal… Vom fi mai bine pregătiţi pentru runda următoare (peste probabil 20 de zile) însă nu am nicio îndoială că şi adversarul va face acelaşi lucru!

Citește și: ANI verifică averea lui Buzatu, care a strâns 8 terenuri şi 5 clădiri, din salariul de bugetar

PS: Terminaţi-o, vă rog, cu urarea: „La MULŢI ani si ţie, dar şi clientului tău! Not funny!”, a scris avocatul Daniel Atasiei pe Facebook la câteva ore după ce Curtea de Apel din Iaşi a decis ca Dumitru Buzatu să rămână în continuare în arest.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră