Călin georgescu a ieșit în lumina reflectoarelor după săptămâni de tăcere ca să îl sprijine pe tiovarășul său extremist George Simion. Călin georgescu nu a mai apărut public după ce BEC nu i-a mai dat voie să candideze decât în drumurile sale spre poliție.
Citește și: Complicii români ai lui Călin Georgescu: Afaceriști și luptători în Legiunea străină
George Simion și Călin Georgescu, însoțiți de 5 gărzi de corp, la vot. Ca dictatorii
Călin Georgescu și George Simion au venit să voteze protejațid e 5 gărsi de corp. Călin Georgescu ne-a obișnuit să umble doar cu bodygiarzi. Newsweek a scris că gărziel de corp ale lui Georgescu sunt din Legiunea Străină. O astfeld e gardăd e corp se închiriază cu 500 de euro pe zi.
Călin georgescu nu are niciun venit, el suspendându-se din poziția de profesor de la Universitatea din Pitești.
Newswek a scris că, atunci când a depus o moțiune la Curtea de Apel, Georgescu a venit însoțiși de mia multe gărzi de corp.
Priontre bodygurazii identificați au fost Marian Burcea, zis Lunetistul, Florin Roata, cascador. Bărbatul cu cioc este tot din Legiunea Straină. Un astfel de luptător costă 400-500 de euro ca să fie închiriat în fiecare zi.
În final, pe holurile Curții de Apel a mai apărut un „legionar”. În total, Călin Georgescu a fost păzit de 4 legionari care ar fi trebuit să îl coste 1.500 - 2.000 euro doar pentru ziua de azi.
Citește și: FOTO Din salariu de 1.000€ de profesor, Călin Georgescu e păzit de 4 bodyguarzi din Legiunea Străină