VIDEO Cristina Neagu, înjurată de galeria Rapidului la fiecare gol: Pentru mine nu înseamnă nimic

DE Andrei Vasilescu | Actualizat: 20.02.2023 - 20:40
Cristina Neagu, înjurată de galeria Rapidului la fiecare gol Foto: INQUAM Photos/Vali Marin

Cristina Neagu a fost înjurată de galeria Rapidului la fiecare gol în meciul din Cupa României câștigat de CSM București.

Cristina Neagu a fost înjurată de galeria Rapidului la fiecare gol. CSM București a câștigat meciul cu Rapid, scor 31-24. Elevele lui Adi Vasile s-au calificat în sferturile Cupei României după ce au întors scorul începând cu finalul primei reprize.

În repriza a doua campioana Rapid a marcat doar de opt ori.

Cristina Neagu, înjurată de galeria Rapidului

Galeria celor de la Rapid, formată din aproximativ 200 de fani, le-a încurajat constant pe giuleștence, însă a înjurat-o cu aproape orice ocazie pe Cristina Neagu.

După fiecare gol marcat de Cristina Neagu, crainicul arenei rostea la stația de amplificare prenumele handbalistei, așteptând ca suporterii lui CSM să strige "Neagu". Fanii Rapidului au intervenit constant, răspunzând cu obscenități la adresa handbalistei desemnată de patru ori cea mai bună din lume.

Scandările rapidiștilor împotriva lui Neagu nu au apărut numai după goluri, ci și în momentele în care fanii lui CSM București îi scandau numele interului formației din capitală.

În schimb, galeria celor de la Rapid nu a scandat cuvinte obscene în momentele în care alte jucătoare de la CSM București marcau.

La finalul partidei, într-un interviu acordat în exclusivitate pentru PRO TV, handbalista de la CSM a avut un răspuns direct: "Pentru mine... fanii Rapidului și scandările lor nu înseamnă nimic".