VIDEO Campionatul Mondial de dat palme, câştigat de un român. Sorin Comşa are capul deformat

DE Alexandru Pop | Actualizat: 19.01.2023 - 11:40

Românul Sorin Comşa practică un "sport" mai puţin obişnuit, care nu este competiţie olimpică: datul (sau luatul) de palme. Acum este campion mondial, dar nu e sigur dacă efortul a meritat: are capul deformat îngrozitor. Competiţia a fost extrem de brutală.

Sorin Comșa, un tânăr român de 24 de ani, din Alba-Iulia, a câștigat concursul de dat palme organizat de RXF, promoția românească a MMA.

Competiția a fost brutală, iar câștigătorul a plecat din ring desfigurat, cu o jumătate de față foarte umflată.

La trei zile de la momentul victoriei, care i-a adus un cec în valoare de 5.000 de euro, Sorin Comșa a reacționat. Bărbatul a discutat și le-a răspuns urmăritorilor de pe TikTok la întrebări, într-o transmisiune în direct, conform DigiSport.

citeşte şi: Crăciun „negru”, în MMA: Unul dintre cei mai titrați luptători din istorie a murit la 45 de ani

”N-ai ce face, așa e când nu știi să renunți. Eu știu dacă o să-mi mai revin... Dacă mai concurez? Dacă-s destui bani, da. Am câștigat 5.000 de euro, asta-i situația. Pot să mănânc, jumătate de gură e bună. Am 100 de kilograme.

Nu mă doare, mi-a deformat capul, da. Dacă a meritat? Nu știu dacă a meritat”, a spus Sorin Comșa.

Chiar dacă au mai trecut câteva zile de la momentul competiției, Sorin Comșa este în continuare desfigurat, cu traumatisme majore la nivelul feței. Atenție, imagini care vă pot afecta emoțional.